Bruce dickinson honorowym obywatelem Bośni

Blaze Bayley odbędzie specjalną trasę z setlistą Iron Maiden
21 lutego 2019
The Studio Collection – część trzecia wkrótce
29 czerwca 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Władze miasta Sarajewo, stolicy Bośni i Hercegowiny, udzieliły Dickinsonowi honorowego obywatelstwa w podziękowaniu za pamiętny koncert, który zagrał podczas kariery solowej, gdy w mieście toczyła się wojna (1992-1995). Burmistrz Abdulah Skaka osobiście podziękował Dickinsonowi w Urzędzie Miasta, który został odbudowany po poważnych uszkodzeniach wojennych.

Przyjazd Pana Dickinsona do Sarajeva w 1994 był jednym z tych momentów, które uświadomiło nam, mieszkańcom Sarajewa, że przetrwamy tę wojnę, że miasto przetrwa, że Bośnia i Hercegowina przetrwa. – powiedział Skaka.

Uroczystość odbyła się z okazji Dni Sarajewa, celebrujących wyzwolenie miasta podczas II wojny światowej i upamiętniających ofiary wojny domowej, która była najbardziej krwawym konfliktem w Europie od zakończenia II wojny światowej. Stronami konfliktu byli walczący o autonomię bośniaccy Serbowie oraz władze Bośni i Hercegowiny, na której terenie toczyły się główne walki. W wojnie zginęło ponad 11 000 obywateli, w tym 1600 dzieci.

Po ceremonii, Bruce spacerował po centrum miasta i rozdawał autografy.

W świecie, w którym wydarzenia utrzymują się przez około 5 sekund w social mediach… ludzie wciąż pamiętają koncert. To jednak coś znaczy. – powiedział dla The Associated Press.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *