Ed Force One jest już naprawiony!

Ed Force One poważnie uszkodzony!
12 marca 2016
Blaze Bayley – Infinite Entanglement
6 maja 2016
 

10 dni po wypadku w Chile, samolot jest już gotowy do dalszej trasy koncertowej. Wymieniono dwa 5-tonowe silniki o wartości 4 milionów dolarów każdy.  Samolot poleciał już dziś do Brazylii aby kontynuować trasę.

EF1 wypożyczony jest od linii lotniczych Air Atlanta, które były niezwykle pomocne w szybkiej organizacji akcji naprawczej. Już w niedzielę zaraz po wypadku podjęto pierwsze plany względem zdobycia wszystkich potrzebnych części i techników, którzy mogliby dokonać naprawy. 17 marca z Luksemburga wyleciały dwa pasujące silniki do Boeninga 747, które ściągnięto wcześniej z Hannoveru. Po kilku lądowaniach w UK i uzupełnieniu brakujących części, przesyłka dotarła do urzędu celnego w Chile już następnego dnia rano (piątek). W tym samym czasie z siedziby linii Air Atlanta w Jeddah (Arabia Saudyjska) doleciało sześciu techników, którzy dołączyli do dwójki pracowników ze stałej obsługi technicznej, będącej przy samolocie podczas całej trasy koncertowej Iron Maiden. Dokumenty celne zostały podpisane w ciągu kilku godzin i jeszcze przed 14:00 silniki dotarły na miejsce gdzie zajęto się ich wymianą.

 
 
 
 
Pracując na zmiany, 24h/dobę, technicy zaczęli demontować silnik nr 1 a w sobotę silnik nr 2. Do południa w niedzielę, udało się zamontować dwa nowe silniki i podłączyć całe mnóstwo przewodów. Finalnym etapem pracy były testy silników poprzez ich uruchomienie na pełnej mocy.

Pełną galerię zdjęć możecie zobaczyć na oficjalnej stronie zespołu.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *