Paul Mario Day wspomina rok 1975 z Iron Maiden

Oryginalny skład Iron Maiden znowu razem
29 stycznia 2019
Blaze Bayley odbędzie specjalną trasę z setlistą Iron Maiden
21 lutego 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Podczas niedawnego wywiadu dla duńskiego Power of Metal, były wokalista Iron Maiden, Paul Mario Day, opowiadał historię jak dołączył do zespołu w 1975 roku.

Jak wspomina:

Trudno mi przypomnieć sobie wszystkie szczegóły, lecz pamiętam jak Steve grał na basie w Bridge House w Camden. Zespół nazywał się Gypsy’s Kiss. Znałem ich gitarzystę, bo chodził ze mną do szkoły chyba o jedną klasę wyżej, ale nigdy z nim nie rozmawiałem. Znałem też Steve’a i myślałem, ‘jest cholernie dobry’. Słyszałem, że grał na basie dopiero trzy lata i myślałem sobie, ‘on jest niesamowity!’

Pracowałem jako mechanik motocyklowy we Wschodnim Londynie. Byłem na zewnątrz warsztatu i widziałem Harrisa ze swoim zespołem przechodzących akurat przez warsztat. Nigdy wcześniej nie byłem w żadnym zespole, znałem tylko w pracy kilku gitarzystów. Nie byłem wokalistą, ale wydawało mi się, że mógłbym śpiewać.

Podszedłem więc to tej grupy ludzi i skierowałem swój wzrok na Steve’a bo znałem go z widzenia: ‘Chyba umiem śpiewać. Czy mogę do Was dołączyć?’ A on odpowiedział: ‘Nie’. Na co ja: ‘OK, nie ma sprawy’. Wróciłem do pracy. Kilka dni później, albo może tydzień czy dwa, Steve podszedł do mnie i mówi: ‘Nie mogłem wcześniej tego powiedzieć, bo wokalista był wtedy z nami. Ale tak, jestem zainteresowany. Chcesz przyjść na próbę?’.

Więc poszedłem i od razu przypadłem im do gustu. Śpiewałem jakieś utwory Steve’a. Napisał je jeszcze przed powstaniem Iron Maiden, grał je z poprzednim zespołem. Zaśpiewałem i zostałem przyjęty. Zgraliśmy się i zaczęliśmy tworzyć. Napisał wszystkie piosenki a ja je zaśpiewałem.

Przyznał też interesujący fakt dotyczący Iron Maiden:

To moja opinia, ale gdy śpiewałem w Maiden, to byliśmy nowym i nieznanym zespołem klubowym, którego nikt nie chciał widzieć ani słyszeć. Byliśmy nikim i staraliśmy się przyciągnąć uwagę tworząc najlepszą muzykę jaką mogliśmy stworzyć.

Zobacz pełen wywiad poniżej:

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *